سوالات متداول

پاسخ : برای خرید ابتدا پس از انتخاب کالای موردنظر، آنرا به سبد خرید اضافه و مراحل خرید اینترنتی را به ترتیب تکمیل نمایید. حتمادر زمان ثبت سفارش مربوطه، تعداد، نوع، رنگ، جنس، اندازه و مبلغ نهایی، نام کالای مربوطه را به دقت بررسی و اطمینان حاصل نمایید. پس از آن از طرف تیم پشتیبانی مشتریان کالای اول بوسیله پیامک و یا سایر ابزارهای ارتباطی که در نظر گرفته شده، تایید ثبت سفارش نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.
پاسخ : تیم پشتیبانی رفاهی تیکت در ساعات اداری ( از ساعت ۹ تا ۱8 ) با شماره های ثابت و همراه شرکت پاسخگوی شما می باشد. اگر در خارج از این زمان سؤال یا ابهامی برای شما بوجود آمد توسط واتساپ برای شماره های همراه پشتیبانی پیغام بگذارید تا در اولین فرصت با شما تماس حاصل گردد.
پاسخ : در تمامی ساعات شبانه روز امکان ثبت سفارش وجود دارد. تیم کارشناسان ما در اسرع وقت و کوتاه ترین زمان ممکن برای پیگیری سفارش کالای شما اقدام می نمایند و تایید سفارش را برای شما پیامک می کنند.
پاسخ: بله، در هر زمان از ثبت سفارش امکان لغو سفارش برای شما وجود دارد. ولی پس از ثبت کالای مورد نظر خود و پرداخت وجه آن، می بایست با تیم پشتیبانی تماس بگیرید. اگر سفارش شما بسته بندی و ارسال نشده باشد ظرف ۲۴ ساعت کل وجه شما مسترد خواهد شد. چنانچه سفارش شما بسته بندی شده باشد اما ارسال نشده باشد هزینه بسته بندی از شما کسر و الباقی وجه طی ۲۴ ساعت مسترد خواهد شد و اگر کالای شما ارسال شده باشد می توانید پس از تحویل کالا، روشهای بازگشت کالا را با عنایت به نوع کالا از واحد پشتیبانی جویا شوید.
پاسخ: خیر، پس از تایید نهایی سفارش، پیامکی از طرف رفاهی تیکت برای شما ارسال می گردد تا از آغاز روند خرید اینترنتی خود اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.
پاسخ: هدف رفاهی تیکت این است که شما یک خرید آسان و لذتبخش آنلاین را تجربه کنید. همچنین با توجه به شرایط روز کشور در مورد شیوع ویروس کرونا امکان خرید حضوری در حال حاضر وجود ندارد اما چنانچه تمایل داشته باشید می توانید سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت نمایید.
پاسخ: خیر امکان انجام این کار وجود نداشته و پرداخت فقط باید در زمان ثبت سفارش به صورت آنلاین انجام شود.
پاسخ: بله، چنانچه می خواهید سفارش مربوطه به آدرس دیگری غیر از آدرس شما ارسال شود، با ثبت آدرس مورد نظرتان در هنگام ثبت سفارش ، کالای مربوطه به آدرس ذکرشده تحویل داده می شود.
پاسخ: می توانید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیام به شماره های پشتیبانی هر گونه مغایرت را به تیم پشتیبانی رفاهی تیکت اطلاع دهید. بدیهی است رفاهی تیکت خود را موظف به عودت کالا می داند و کارشناسان ما شما را جهت استرداد کالا طبق دستورالعمل استرداد کالا راهنمایی می کنند..
پاسخ: اگر پرداخت به صورت آنلاین دچار اختلال شد و یا فاکتور پرداخت شده با مبلغ سفارش مغایرت داشت این موضوع را از طریق تماس تلفنی با تیم پشتیبانی پیگیری نمایید تا هر چه سریعتر برای آن، اقدامات کافی و لازم انجام گیرد.
پاسخ: برای فراهم کردن امنیت کامل شما، ما هیچ گونه اطلاعاتی که مربوط به حساب بانکی یا شماره کارت شما باشند را ذخیره نمی‌کنیم. سیستم پرداخت توسط درگاه بانک انجام می‌شود و ایجاد ارتباط با شیوه امن صورت می پذیرد، در سایر موارد نیز حداکثر تدابیر لازم برای حفظ امنیت خرید صورت پذیرفته است.
پاسخ: کالای سفارش داده شده حداکثر بین ۵ تا ۷ روز به دست مشتری می رسد.
پاسخ: بله در صورتی که شما با هماهنگی با پشتیبانی اعتبار اقساطی دریافت کنید می توانید با آن اعتبار از فروشگاه خرید کنید فقط باید توجه کنید در هنگام صدور فاکتور، کالا ها با قیمت بدون تخفیف برای شما ثبت خواهد شد .
پاسخ: بله اعتبار سازمانی شما به عنوان تخفیف در فاکتور شما لحاظ خواهد شد.
بستن

خبرنامه

اشتراک